Sobota, 11.05.2024

Ruszyła przebudowa ulicy Cichej w Czechowicach-Dziedzicach
05-03-2014
05-03-2014

Przeszło 568 tysięcy złotych będzie kosztowała gruntowna modernizacja ulicy Cichej w Czechowicach-Dziedzicach. Droga zyska nową podbudowę i nawierzchnię na całej długości. Prace na ulicy Cichej właśnie ruszyły i potrwają do końca czerwca bieżącego roku.

W ramach zadania inwestycyjnego, którego dokładny koszt po przetargu to 568.308,92 złotych, ulica Cicha zostanie przebudowana na długości 532 metrów. Inwestorem jest Gmina Czechowice-Dziedzice, a prace prowadzi firma UTDM Jan Opitek z Chełma Śląskiego.

Zakres modernizacji ulicy Cichej jest bardzo szeroki. Przewiduje między innymi wykonanie nowej podbudowy, z korytowaniem do głębokość około 65 centymetrów, nowej nawierzchni asfaltowej, utwardzonych poboczy, zjazdów na posesje oraz ciągów odprowadzających wodę. W ramach zadania przebudowany zostanie też istniejący przepust wodny pod drogą. I właśnie od tego, kilka dni temu, rozpoczęły się prace na ulicy Cichej.

Przebudowa ulicy w tak szerokim zakresie, nie będzie – co zrozumiałe - możliwa bez utrudnień dla okolicznych mieszkańców. Wykonawca został jednak zobligowany do tego, by w czasie wykonywania większości prac utrzymać pełną przejezdność ulicy Cichej.

Na pewnych etapach modernizacji pojawi się jednak konieczność częściowych wyłączeń z ruchu niektórych odcinków ulicy Cichej. Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach zapewnia jednak, że o tymczasowych zmianach w organizacji ruchu mieszkańcy będą informowani na bieżąco i z odpowiednim wyprzedzeniem.