Sobota, 04.05.2024
Imieniny: Floriana, Michała, Moniki

Wielki Test Języka Angielskiego za nami. Czechowiczanie się sprawdzili
25-11-2016

W dniu 20 listopada w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych odbył się Wielki Test Języka Angielskiego 2016.

To ogólnopolski projekt, podczas którego mieszkańcy Czechowic-Dziedzic całkowicie bezpłatnie mieli możliwość zmierzyć się z cenionymi testami TOEIC i TOEFL Junior®, sprawdzili swój poziom znajomości języka i wspólnie ze wszystkimi uczestnikami Wielkiego Testu walczyli o jak najlepszy wynik dla naszego miasta w skali całego kraju.

Lokalnym organizatorem było BEST Centrum Języków Obcych, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. W teście wzięło udział 38 osób. Na wszystkich uczestników czekały upominki ufundowane przez BEST CJO oraz Urząd Miejski w Czechowicach Dziedzicach, a nagrody specjalne (kurs językowy oraz nagrody książkowe) trafiły do laureatów konkursu na najlepsze hasło promujące naukę języka angielskiego.

foto1

Znamy już nieoficjalne wyniki i wiemy, że Czechowice-Dziedzice mogą pochwalić się znajomością angielskiego na poziomie B1 w skali CEFR. Tegoroczna edycja WTJA odbyła się pierwszy raz w naszym mieście, jednak biorąc pod uwagę spore zainteresowanie wydarzeniem, organizatorzy dołożą wszelkich starań aby Wielki Test na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturowych Czechowic Dziedzic.

foto2

Film z wydarzenia z wypowiedzią Burmistrza Mariana Błachuta znajdziesz tutaj