Niedziela, 28.04.2024

Zawodnicy UKS Orlik 2012 reprezentowali gminę na turnieju w Hiddenhausen
Załączniki:
24-01-2018

W dniach 13-14 stycznia br. drużyna piłkarzy UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice brała udział w turnieju piłki halowej LVM Cups 2018 w niemieckim Hiddenhausen. W zawodach odbywających się w naszym partnerskim mieście młodzi piłkarze zdobyli wysokie, ósme miejsce.

Na początek turnieju nasi młodzi piłkarze rozegrali bardzo ciężki mecz otwarcia z drużyną VfL Theesen - jak się później okazało - trzecią drużyną końcowej klasyfikacji. Również pozostałe mecze w grupie okazały się bardzo ciężkie (nasza grupa okazała się bardzo ciężka - dwie drużyny z grupy zajęły 2 i 3 miejsce w całym turnieju).

W następnym etapie turnieju, w swojej grupie nasi zawodnicy wygrali dwa mecze (z JSG Hiddenhausen 1 - 3:0 i z B.S.V. Grün-Weiss Neukölln - 2:1) i zajęli drugie miejsce. Dzięki temu walczyli o piąte miejsce w turnieju, z bardzo mocną drużyną Alemannia Aachen, która nie pozostawiła im jednak złudzeń od pierwszych minut meczu, wygrywając z UKS-em 11:0.

Na zakończenie turnieju nasi piłkarze trafili na bardzo dobrą drużyną (VfL Osnabrück) i grali z nią o 7 miejsce w turnieju. Niestety, po ciężkiej walce i strzeleniu dwóch goli, ostatecznie przegrali 6:2. Dzięki wspaniałej postawie naszych zawodników, którzy dzielnie walczyli do samego końca turnieju, reprezentujący Czechowice-Dziedzice piłkarze zajęli „historyczne” ósme miejsce.

Uczestnicy turnieju: Sroka Kacper, Gluza Karol, Kluba Mateusz, Grubka Ignacy, Szymon Janeczko, Giza Leonard, Kwiczala Dawid, Kost Adam, Studnicki Mateusz, Piątek Damian, Świergoń Maciej, Stasica Gabriel.

Opiekunowie: Andrzej Michalski, Leszek Sroka.

Klasyfikacja końcowa turnieju LVM Cup 2018:

1. RW Oberhausen

2. SC Verl

3. VFL Theesen

4. SC Wiedenbrück

5. Alemannia Aachen

6. RW Ahlen

7. VfL Osnabrück

8. UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice

9. SV Rödinghausen

10. DSC Arminia Bielefeld

11. B.S.V. Grün Weiß Neukölln

12. JFV Siebengebirge

13. Stützpunkt Herford

14. JSG Hiddenhausen I

15. SV Loitzer Eintracht

16. JSG Hiddenhausen II

Wyniki szczegółowe w załączniku obok tekstu.

Serdecznie gratulujemy!