Piątek, 29.03.2024
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

„Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Czechowiccy uczniowie na podium konkursu powiatowego o zdrowiu
27-03-2018

Uczniowie z klasy 7e - Katarzyna, Wiktoria i Maciej - ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach, po wygranym etapie gminnym, reprezentowali naszą gminę w I Powiatowym Konkursie „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Konkurs odbył się 14 marca br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach. Reprezentanci Gminy Czechowice-Dziedzice zdobyli III miejsce. Lepsze w konkursie były tylko drużyny ze Szczyrku - I miejsce i z Pisarzowic.

W etapach szkolnym i gminnym uczniowie odpowiadali na pytania w formie testu, dotyczące zdrowego odżywiania, pierwszej pomocy, uzależnień i sportu. W etapie powiatowym, oprócz testu wielokrotnego wyboru Kasia, Wiktoria i Maciej musieli jeszcze zmierzyć się z zadaniami praktycznymi, między innymi udzielić pierwszej pomocy, narysować komiks na temat uzależnienia od alkoholu, przygotować zdrowe i energetyczne śniadanie oraz wziąć udział w grach i zabawach ruchowych.

Dziękujemy Beacie Adamek, Łukaszowi Żurkowi i Annie Pudełko za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu.

Serdeczne gratulacje!

Koordynator konkursu Bogumiła Nycz, ŁP