Niedziela, 12.05.2024
Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

„Rodzinne Kolędowanie” - świąteczne spotkanie integracyjne w Czechowicach Południowych.
02-01-2014

20 grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego przy ulicy Lipowskiej 26 w Czechowicach-Dziedzicach kolejny raz zrealizowany został projekt socjalny. Tym razem świąteczne spotkanie integracyjne pt. „Rodzinne Kolędowanie” zorganizowane zostało dla 43 dzieci wraz z opiekunami - pochodzących z Czechowic-Dziedzic.

Inicjatorki projektu, pracownice socjalne Działu Pomocy Środowiskowej OPS w Czechowicach-Dziedzicach tj. Anna Jasińska, Aneta Niesyczyńska oraz Teresa Stachowicz pod kierownictwem Małgorzaty Baltaza-Adamaszek zaprosiły do współpracy kadrę pedagogiczną SP nr 3 wraz z rodzicami ze środowiska lokalnego.

Świąteczne spotkanie integracyjne poprzedzone zostało krótkim przedstawieniem jasełkowym przygotowanym przez uczniów SP nr 3. Katechetka powyższej szkoły wprowadziła uczestników spotkania integracyjnego w tematykę tradycji i obyczajów świąt Bożego Narodzenia. Z otrzymanych od darczyńców artykułów dekoracyjnych dzieci wspólnie z rodzicami wykonały ozdobne stroiki świąteczne.

O atmosferę spotkania dbały pracownice socjalne, nauczycielki SP nr 3 oraz rodzice dzieci, którzy wspólnie poprowadzili zabawy integracyjne z dziećmi. Wszyscy uczestnicy spotkania śpiewali tradycyjne kolędy i nauczyli się nowej „Pastorałki”.

W czasie spotkania dzieci miały zagwarantowany poczęstunek oraz napoje. Spotkanie dopełnione zostało wręczeniem przez św. Mikołaja wszystkim dzieciom oraz rodzinom świątecznych paczek.

W pomoc przy zorganizowaniu tegorocznego projektu pt. „Rodzinne Kolędowanie” aktywnie zaangażowali się pracownicy SP nr 3 oraz mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice (oprawa fotograficzna, pomoc i obsługa przy posiłkach, prowadzenie zabaw z dziećmi).

Ośrodek Pomocy Społecznej dziękuje:

• Danucie Łuszczak - Dyrektorowi SP nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach - za nieodpłatne udostępnienie pomieszczeń na zorganizowanie spotkania integracyjnego

wolontariuszom:
  • Zdzisławowi Niedźwiedź (fotograf)
  • Janinie Matura (katechetka SP nr 3)
  • Katarzynie Polewczyk (pedagog SP nr 3)
  • Anecie Jabłońskiej (pedagog SP nr 3)

oraz sponsorom:
  • Barbarze i Stanisławowi Gryga - „GRYGA" Sp. z o.o., Czechowice-Dziedzice ul. Legionów 71
  • Elizie i Radosławowi Woźniak

OPS