Niedziela, 28.04.2024
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Uwaga inwestorzy! Atrakcyjne działki czekają
23-01-2014

Gminy starają się przyciągnąć do siebie inwestorów oferując im rozmaite udogodnienia. W Czechowicach-Dziedzicach obowiązuje na przykład system atrakcyjnych ulg podatkowych dla przedsiębiorców, którzy zdecydowali się zainwestować na terenie gminy. Żadne zachęty jednak nie pomogą, jeśli samorząd nie ma do zaoferowania terenów, na których nowe inwestycje mogłyby zostać zlokalizowane. W Czechowicach-Dziedzicach takie tereny są i czekają na potencjalnych kupców.

Przy ulicy Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach zlokalizowana jest, należąca do gminy nieruchomość, która na szeroko rozumianą działalność gospodarczą nadaje się wręcz idealnie. Działka o numerze 2078/76 i powierzchni 0,8277 ha, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Drogi Krajowej nr 1. Wyjazd na dwupasmówkę odbywa się poprzez ulicę Kopernika, będącą drogą powiatową, do której nieruchomość ma bezpośredni dostęp.

Dobre skomunikowanie nieruchomości, to właśnie jej główny atut. Ale nie jedyny. W bliskim sąsiedztwie działki przy ulicy Kopernika znajduje się bowiem Urząd Celny, co może mieć duże znaczenie dla przedsiębiorców, zamierzających wykorzystać nieruchomość pod cele magazynowe, czy transportowo-logistyczne. Choć działka znajduje się na obszarze, na którym nie ma aktualnego planu zagospodarowania, prowadzenie tego typu działalności jest tam jak najbardziej możliwe. W wydanych dla tej działki warunkach zabudowy określono, że może tam być prowadzona działalność zarówno handlowo-usługowa, jak i magazynowa.

Niedaleko, niemalże w sąsiedztwie nieruchomości przy ulicy Kopernika, znajduje się kolejna działka, którą gmina Czechowice-Dziedzice gotowa jest sprzedać. Mowa o działce oznaczonej numerem 2078/92, zlokalizowanej przy ulicy Zamkowej, o powierzchni 1,6557 ha. To typowa propozycja dla poszukującego ciekawego terenu inwestycyjnego dewelopera. I w tym przypadku nie ma obowiązującego dla tego terenu planu zagospodarowania przestrzennego. Dla działki wydane zostały jednak warunki zabudowy, przewidujące powstanie tam 6 budynków mieszkalnych, wielorodzinnych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Cena wywoławcza nieruchomości to 1,3 miliona złotych.

Nieruchomość przy ulicy Zamkowej jest bardzo atrakcyjnie położona. Znajduje się w malowniczym terenie, w otoczeniu zieleni i bezpośrednim sąsiedztwie odrestaurowanego niedawno Pałacu Kotulińskich. Atutem nieruchomości jest też dobre skomunikowanie z centrum miasta oraz Drogą Krajową nr 1. Autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się w tej okolicy na przystankach na ulicy Zamkowej i Kopernika.

Atrakcyjnie położoną nieruchomość gmina Czechowice-Dziedzice posiada również przy ulicy Wapienickiej, na terenie sołectwa Ligota. Mowa o działce o numerze 41/15 o powierzchni 0,6914 ha. Do niedawna funkcjonowało tam boisko sportowe, które w związku z budową nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Ligocie, zostanie przeniesione w inne miejsce. Nieruchomość w Ligocie to typowy teren inwestycyjny. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tam zabudowę mieszkaniowo-usługową.

Działka jest bardzo dobrze zlokalizowana – centrum Ligoty i zarazem skomunikowana, z drogami prowadzącymi w kierunku Czechowic-Dziedzic, Bielska-Białej, Jasienicy i Bronowa. W bieżącym roku powstanie w tym rejonie rondo, które usprawni komunikację w tym ważnym węźle komunikacyjnym.