Sobota, 11.05.2024
Imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Spotkanie wigilijne w świetlicy dla dzieci i młodzieży „Zatoka”
03-01-2014
03-01-2014

W poniedziałek 23 grudnia 2013 roku nastał dzień, na który wszyscy czekali - dzień świetlicowej wigilii. Dzieci wspólnie z wychowawcami już od południa przygotowywały uroczysty poczęstunek. Na spotkaniu wigilijnym obecni byli następujący goście: Renata Buryło - Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Maciej Kołoczek - Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic, Andrzej Maj, Bartłomiej Fajfer oraz Stanisław Pindel - przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa”, Władysław Kolondra - członek Zarządu Osiedla „Lesisko” oraz zaprzyjaźnieni byli pracownicy świetlicy, stażyści i wolontariusze. Dotarli również do nas harcerze ze światełkiem betlejemskim. Na początku spotkania dzieci zaprosiły gości do obejrzenia krótkiego przedstawienia jasełkowego, po którym nastąpiła miła chwila dzielenia się opłatkiem oraz składania życzeń świątecznych. Momentem, na który wszyscy czekali było rozdanie prezentów przez naszych gości ze Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa”. Później nastąpił poczęstunek oraz wspólne kolędowanie. Po radosnych śpiewach nadszedł czas na uroczyste przekazanie przez harcerzy światełka betlejemskiego. Gdy nastał koniec wieczerzy dzieci miały możliwość zaniesienia legendarnego płomienia do swoich domów. Dzieciaki z uśmiechami na ustach, ciężkimi prezentami w dłoniach oraz światełkiem w sercu i w słoiku zaniosły ciepłe życzenia od naszych gości oraz wychowawców swoim rodzicom i opiekunom.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim gościom za podarowane dzieciom prezenty i uświetnienie tego wyjątkowego dnia swoją obecnością.

OPS