Sobota, 11.05.2024

Kolędowali dla profilatyki
08-01-2014
08-01-2014

Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny zaśpiewali kolędy wspólnie z solistami zespołu „Śląsk”. Wspólny występ samorządowców i artystów był miłym akcentem „Czechowickiego Kolędowania z Profilaktyką”.

Koncert, który obył się w poniedziałek 6 stycznia, został zorganizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Jego celem było, przede wszystkim, zachęcanie mieszkańców gminy do rodzinnego spędzania wolnego czasu oraz promowanie trzeźwego stylu życia.

- Podtrzymywanie tradycji wspólnego śpiewania kolęd jest doskonałym sposobem aby jednoczyć ludzi i jednoczyć rodziny – podkreśla Agnieszka Borowska-Paszek, kierownik Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniem Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, które było organizatorem spotkania kolędowego w Miejskim Domu Kultury.

Z aplauzem i sympatią publiczności spotkał się występ grupy teatralnej „Kleks”, działającej pod opieką Aldony Starzyk, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Grupa przygotowała skłaniające do refleksji przedstawienie pod tytułem „Anioły od reklamy”.

Artyści z zespołu „Śląsk” zachwycili publiczność ciekawymi, nietuzinkowymi, aranżacjami tradycyjnych kolęd. Publiczność reagowała bardzo żywiołowo i ostatecznie występ artystów przerodził się we wspólne kolędowanie.