Sobota, 11.05.2024
Imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Zaproszenie do udziału w projekcie
15-01-2014

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza osoby chcące zmiany w swoim życiu do udziału w projekcie „Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W roku 2014 projekt zaplanowano dla osób z gminy Czechowice-Dziedzice, niepracujących zawodowo. Planuje się utworzenie 2 grup:

• rodziców wychowujących dzieci niepełnoletnie,
  • młodzieży w wieku od 18 do 30 lat.

W ramach projektu będą przeprowadzone:

• dla grupy rodzicielskiej: trening umiejętności rodzicielskich, trening prowadzenia gospodarstwa domowego, wsparcie asystenta rodziny, warsztaty przełamujące stereotypowe postrzeganie roli kobiety i mężczyzny w rodzinie i społeczeństwie, trening kompetencji społecznych, wsparcie psychologa;
  • -dla grupy młodzieżowej: trening kompetencji społecznych, trening motywacyjny z elementami autoprezentacji, zajęcia z profilaktyki zdrowia, wsparcie psychologa, warsztaty przełamujące stereotypowe postrzeganie roli kobiety i mężczyzny w rodzinie i społeczeństwie.

Dla wszystkich uczestniczek i uczestników projektu przewidziane są spotkania z doradcą zawodowym. Planuje się również zorganizowanie kursów zawodowych dla osób skierowanych przez doradcę zawodowego.

Podczas zajęć zapewniony będzie poczęstunek, a uczestniczki i uczestnicy projektu będą mogli ubiegać się o zwrot kosztów dojazdu na zajęcia.

Zajęcia potrwają od marca do listopada br. i prowadzone będą na terenie gminy Czechowice-Dziedzice przez wyspecjalizowaną kadrę. Realizatorem projektu jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Wszystkich chętnych mieszkańców i mieszkanki gminy Czechowice-Dziedzice zapraszamy do wypełnienia ankiety rekrutacyjnej w dniach od 16.01.2014r. do 24.01.2014r. w Biurze Projektu w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Traugutta 1, I piętro, pokój nr 10 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 10.00 i dodatkowo w czwartki od 15:00 do 17:00.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: (32) 211-45-37.

OPS, PM