Sobota, 27.04.2024

Konkurs Kolęd i Pastorałek w Zabrzegu
16-01-2018
16-01-2018

W dniach 13-14 stycznia br. w kościele pw. św. Józefa w Zabrzegu odbył się Festiwal Kolędowy. Organizatorem przedsięwzięcia, odbywającego się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, było Stowarzyszenie Chóru Świętego Józefa.

W pierwszym dniu Festiwalu został przeprowadzony Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 61 uczestników (160 wykonawców). Uczestników oceniało jury w składzie: Grażyna Krzanowska – przewodnicząca, Urszula Jasiecka-Bury, Paweł Kukla, Daniel Strządała.

Drugim wydarzeniem Festiwalu był koncert „Kolędy prosto z serca” w wykonaniu Aleksandry Nykiel (laureatki wielu konkursów wokalnych) oraz Daniela Strządały (akompaniament oraz improwizacje).

W drugim dniu Festiwalu po Mszy Św. odprawionej w intencji uczestników i ofiarodawców Festiwalu, zostały ogłoszone wyniki Konkursu Kolęd i Pastorałek, zaś laureatom wręczono nagrody. Nagrody dla laureatów I, II i III miejsca w kategorii zespołowej, ufundowane przez Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, wręczył Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Nagrodę specjalną dla laureatki Grand Prix, ufundowaną przez Jadwigę Wiśniewską Posłankę do Parlamentu Europejskiego oraz Andrzeja Kamińskiego Senatora RP, wręczyli Andrzej Kamiński Senator RP oraz Damian Kowalewski, reprezentujący Jadwigę Wiśniewską.

Laureaci Konkursu Kolęd i Pastorałek

Nagroda GRAND PRIX - Urszula Żoczek – Czechowice-Dziedzice

Kategoria solistyczna młodsza (do 12 lat)

• I miejsce – Aleksandra Bielewicz – Komorowice
  • II miejsce – Karina Skwarczyńska – Porąbka
  • III miejsce – Jagoda Rataj – Katowice

Wyróżnienia:

• Aleksandra Strządała – Bielsko-Biała
  • Julia Kornaś - Kozłów
  • Magdalena Homa- Bielsko-Biała
  • Wioletta Guzy – Czechowice-Dziedzice (Podraj)

Kategoria solistyczna starsza (od 13 roku życia)

• I miejsce ex aequo – Aleksandra Borawska – Czechowice-Dziedzice i Agata Fugat – Sędziszów
  • II miejsce – Zofia Sydor – Kraków
  • III miejsce - Natalia Szlosarczyk – Stara Wieś, Sebastian Micor – Czechowice-Dziedzice, Wiktoria Huhulik – Czechowice-Dziedzice

Wyróżnienie – Aleksandra Kowalik

Wyróżnienie specjalne za przełamywanie barier - Marek Okręglicki

Kategoria zespołowa

• I miejsce – ARS - Sędziszów
  • II miejsce – Kontrasty – Komorowice
  • III miejsce- Bobolanie – Czechowice-Dziedzice.
  • Wyróżnienie – Zespół Ogniska Muzycznego – Zabrzeg

Sylwia Strządała - Kierownik artystyczny Festiwalu, ŁP