Niedziela, 28.04.2024
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Konsultacje projektu aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej Gminy Czechowice-Dziedzice
24-04-2018

Gmina Czechowice-Dziedzice zakończyła prace nad aktualizacją Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Aktualnie trwają konsultacje społeczne tego dokumentu.

Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej umożliwia ocenę aktualnego stanu powietrza atmosferycznego, zdefiniowanie koniecznych do realizacji działań w zakresie ochrony środowiska i zaplanowanie konkretnych zadań do realizacji w kontekście ograniczenia emisji, poprawy efektywności gospodarki oraz zwiększenia ilości energii uzyskiwanej z odnawialnych źródeł w najbliższym horyzoncie czasowym.

W ramach opracowanego dokumentu, sporządzono bazową inwentaryzację emisji na podstawie zużycia energii na terenie całej Gminy Czechowice-Dziedzice. Bazowa inwentaryzacja emisji obejmuje zużycie energii w budynkach , urządzeniach i przemyśle, transporcie ze szczególnym uwzględnieniem sektorów, w których samorząd zamierza podjąć działania zmierzające do ograniczenia emisji.

W projekcie Planu ujęte zostały działania związane z produkcją energii ze źródeł odnawialnych oraz działania nieinwestycyjne, związane z zamówieniami publicznymi, planowaniem przestrzennym oraz strategią komunikacji w zakresie wpływu na zmiany postaw konsumpcyjnych użytkowników energii.

Każdy mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, Bronowa, Ligoty i Zabrzega, który chciałby wyrazić swoją opinię, może wnosić uwagi do dnia 7 maja br.

Do zgłaszania uwag zalecamy posłużyć się formularzem, który – podobnie jak projekt Planu – znajdą Państwo pod następującymi adresami:

SR/UM, PM