Sobota, 27.04.2024
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Wyniki gminnego konkursu ortograficznego
26-04-2018

25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie odbył się Gminny Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic o tytuł „Mistrza Ortografii Uczniów Klas Trzecich” szkół podstawowych.

Celem konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni ortograficznej, dbałość o czystość i piękno języka polskiego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.

W konkursie wzięło udział 24 uczniów z 8 szkół Gminy Czechowice-Dziedzice: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 Czechowice-Dziedzice, SP nr 3 Czechowice-Dziedzice, SP nr 4 Czechowice-Dziedzice, SP nr 7 Czechowice-Dziedzice, SP nr 1 Ligota, SP nr 3 Ligota, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bronowie oraz gospodarze.

Konkurs miał formę testu ortograficznego i pisania ze słuchu. Trwał 60 minut.

Walka okazała się być zacięta, a różnice punktowe pomiędzy zwycięzcami niewielkie.

Wyniki konkursu:

• I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ligocie,
  • II miejsce – uczennica z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach,
  • III miejsce – uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie,
  • IV miejsce – uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach,
  • V miejsce - uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ligocie.

Zwycięzcy otrzymali piękne słowniki ufundowane przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie, dzięki którym atrakcyjność konkursu dla młodych uczestników znacznie wzrosła.

Organizatorzy jeszcze raz gratulują wszystkim uczestnikom posiadanej wiedzy z zakresu ortografii języka polskiego!

Ewa Janusz, ŁP