Sobota, 27.04.2024
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Bezpieczni w domu, szkole i na ulicy. Wyniki konkursu międzyszkolnego
30-04-2018

W dniu 24 kwietnia w ZSP nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach odbył się Międzyszkolny Konkurs pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta „Bezpieczni w domu, szkole i na ulicy”.

Głównym celem konkursu było wdrożenie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, rozwijanie w nich poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych, wyrabianie nawyków stosowania się do przepisów ruchu drogowego oraz utrwalenie i usystematyzowanie podstawowych zagadnień z zakresu edukacji komunikacyjnej. Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

Trzyosobowe drużyny z 9 szkół naszej gminy zacięcie walczyły o miano „najbezpieczniejszych”. W każdej kategorii wiekowej wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy. Nagrody książkowe, ufundowane przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic otrzymali:

W kategorii klas 1:

• MIEJSCE I Michał Mola SP 7 Czechowice - Dziedzice
  • MIEJSCE II Paweł Adamaszek SP Zabrzeg
  • MIEJSCE III Olaf Sikora SP4 Czechowice - Dziedzice

W kategorii klas 2:

• MIEJSCE I Emilia Strońska SP4 Czechowice - Dziedzice
  • MIEJSCE II Weronika Rojczyk SP3 Ligota
  • MIEJSCE III Dariusz Kordzikowski ZSP1 Czechowice - Dziedzice

W kategorii klas 3:

• MIEJSCE I Błażej Dziech SP3 Czechowice - Dziedzice
  • MIEJSCE II Antonina Gandyk SP7 Czechowice - Dziedzice
  • MIEJSCE III Dawid Tomaszczyk ZSP Bronów

Dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyła pani wicedyrektor Urszula Skęczek. Każdy uczestnik konkursu otrzymał również drobny upominek. Na wszystkich naszych gości czekała także miła niespodzianka. Bo oto na konkurs przybył pies Blus ze swoim opiekunem panią Marceliną Wójcik z POLSKIEGO CENTRUM DOGOTERAPII Forget Me Not - Psia Edukacja z Czechowic-Dziedzic, którzy pokazali zasady bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami. Bardzo im dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu.

ZSP nr 1, ŁP