Sobota, 18.05.2024
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Michał Gawlas zwycięża na Stadionie Narodowym! Sukces naszego młodego tenisisty
05-09-2018

W miniony weekend na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło wielkie święto tenisa stołowego. Ogromnym sukcesem zakończył turniej Michał Gawlas, który zwyciężył w kategorii kadetów.

Na głównej płycie stadionu zostało rozłożonych ponad 100 stołów do tenisa stołowego, odbyły się konkursy, turniej gwiazd i mecz Superligi. Obecni byli najlepsi zawodnicy z kraju oraz trenerzy kadr narodowych. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Czechowic-Dziedzic. 16 osobowa grupa dzieci, pod okiem 3 trenerów, wzięła udział w turniejach w swoich kategoriach wiekowych, a obsada liczyła prawie pół tysiąca uczestników.

Ogromnym sukcesem zakończył turniej Michał Gawlas który zwyciężył w kategorii kadetów, a mecz finałowy rozegrał na centralnym stole stadionu i pokonał zawodnika Spójni Warszawa 3:1. Michał odebrał złoty medal oraz nagrody z rąk legendy tenisa stołowego – Leszka Kucharskiego.

W kategorii żaków brązowy medal zdobył Mateusz Gawlas, a wśród młodzików do najlepszej ósemki zakwalifikował się Paweł Polok.

Sukcesu Michała w tak wielkiej imprezie można było się jednak spodziewać, gdyż tydzień wcześniej, 13-letni czechowiczanin był sprawcą sensacji, pokonując czołowego 1-ligowego zawodnika w turnieju Spójnia Open w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy!