Sobota, 11.05.2024
Imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Konkurs wzornictwa przemysłowego Projekt Arting 2017 „Równowaga”
18-04-2018

Gmina Czechowice-Dziedzice była jednym z partnerów Konkursu wzornictwa przemysłowego Projekt Arting 2017 „Równowaga” organizowanego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Udział w przedsięwzięciu to wyraz realizowanych przez gminę działań prośrodowiskowych. Na konferencji i wernisażu prac, które stanowiły podsumowanie konkursu, Czechowice-Dziedzice reprezentował Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek.

Pojęcie „równowagi” jest – zdaniem twórców konkursu - kluczowe dla diagnozy przyczyn destabilizacji świata. Równowaga pomiędzy technologią a naturą, kulturą a gospodarką, zyskiem a zdrowiem, potrzebą a konsumpcją, informacją a wolnością – to zagadnienia, z którymi zmierzyć musieli się uczestnicy Konkursu wzornictwa przemysłowego.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziesz tutaj.

Zdjęcia: Anna Szwaja